Studio Posture

Pilates

Pilates je metoda cvičení vhodná pro udržení kondice v každém věku. Jde o systém přesně propracovaných protahovacích, posilovacích a vyrovnávacích cviků, aktivizujících hluboký stabilizační systém (svaly břicha a beder, pánevní dno), který zajišťuje podporu páteře, vnitřních orgánů a správné držení těla. Všechny cviky jsou prováděny při pravidelném dýchání. Posílením středu těla předejdete mnoha zdravotním problémům, především bolestem v zádech a vytvoříte si tak silnou základnu pro další aktivity.

Ve studiu Posture zároveň v každé lekci využíváme protahovací, uvolňovací a kompenzační cviky vycházející i z jógových pozic a fyzioterapie.

Cvičení probíhá na podložce i s pomůckami (overbally, flex-bandy, gymbally, Pilates kruh, Pilates tyč, Flexi-tyč, Balance Trainer, Tiguar míčky, cvičební pásy).

TĚLO V ROVNOVÁZE aneb cvičení s principy Pilates

Vhodné nejen pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, po porodu, zkrátka pro všechny, kteří chtějí restartovat paměť břišních svalů správnou aktivací středu těla (pánevního dna a hlubokých svalů břišních) za pomocí správné techniky dýchání, koncentrací, přesností provedení, aby dostali tělo opět do harmonie a rovnováhy bez bolesti. Toto cvičení je vhodné absolvovat všemi, kteří se chtějí zapojit do jakékoliv aktivity, aby se naučili správně dýchat a zapojovat hluboký stabilizační systém páteře a mohli se soustředit na pokročilejší formy cvičení.

FYZIO PILATES (pro mírně a středně pokročilé)

Tyto lekce jsou určeny pro ty, kteří mají zvládnuté základy Pilates. Cviky jsou o něco náročnější a přidávají se různé cvičební pomůcky.

PILATES FIT CORE

V těchto lekcích se cvičí pokročilejší varianty a přidávají se obtížnější cviky a více opakování. Tempo je svižnější, neboť se předpokládá zvládnutí základních principů Pilates.

PILATES pro muže a sportovce

Cvičení Pilates bylo vyvinuto mužem Josephem Pilathesem, který toto cvičení ověřil nejen sám na sobě, ale i na mnohých profesionálních sportovcích.

Cvičení Pilates je vhodné pro:

  • Sportovce, především z řad rotačních sportů (tenis, squash, golf …)
  • Jednostranně zaměřených sportů, opomíjejících hluboko uložené svaly
  • Pro muže se sedavým zaměstnáním (kancelář, automobil …)
  • Pro muže s chronickými problémy s páteří
  • Pro muže se sexuálními problémy
  • Pro muže, kteří chtějí mít zpevněné tělo a cítit se dobře
GOLFPILATES

Speciální cvičební program vycházející z biomechaniky golfových pohybů, který aplikuje základní principy Pilates do golfové hry. Metoda Pilates je založena na pohybech z centra trupu, stejně tak jako většina golfových technik. Posílením svalstva trupu stabilizujete páteř, čímž předcházíte možným bolestem a minimalizujete riziko mnoha úrazů. Zároveň zkvalitníte golfový úder a hru jako takovou.

PILATES pro děti

Je vhodné především pro děti:

  • s vadným držením těla, tedy se svalovými dysbalancemi (skolióza, kyfotické držení těla, zvětšená bederní lordóza, plochonozí …
  • jako doplněk pro sportující děti, které jsou většinou jednostranně namáhány
  • hrající na hudební nástroj

Cvičení je doplněno o další rehabilitační program a pohybové hry.

Sledujte nás na sociálních sítích